Wethouders geven startschot Orange the World campagne Schouwen-Duiveland

In 2025 is het thema van de campagne in Nederland “Gemeenten aan zet: veilig, overal en altijd”. In maart volgend jaar vinden
In 2025 is het thema van de campagne in Nederland “Gemeenten aan zet: veilig, overal en altijd”. In maart volgend jaar vinden gemeenteraadsverkiezingen plaats en worden daarna collegeprogramma’s opgesteld. Dit is bij uitstek een kans om de strijd tegen gendergerelateerd geweld een flinke impuls te geven. Juist op lokaal niveau kunnen allerlei maatregelen genomen worden zodat iedereen zich veilig kan voelen, overal en altijd.
Wethouders Jacqueline van Burg en Ankie Smit openen de campagne bij de muziekkoepel op het Havenplein. De gemeente ondersteunt de campagne en benadrukt het belang van een gezamenlijke aanpak. Wethouder Van Burg licht tijdens de opening toe welke concrete maatregelen de gemeente inzet om geweld tegen vrouwen en meisjes te voorkomen.
