HPV de wereld uit; te beginnen uit Nederland onder het motto #hpvwegermee 25-08-2025

HPV de wereld uit; te beginnen uit Nederland onder het motto #hpvwegermee
De hele maand september wandelt ons clublid M.Caroline Vos HPV de wereld uit!. Zij wandelt om aandacht te vragen voor HPV en de gevolgen ervan: ‘Op dagelijkse basis maak ik in mijn praktijk als gynaecoloog mee wat HPV kan veroorzaken. De onderzoeken en behandelingen zijn niet fijn en kunnen ook lange termijn gevolgen hebben voor de kinderwens en kwaliteit van leven van vrouwen,’ aldus Caroline
Deze maand is niet toevallig gekozen, omdat september #gynaecologicalcancerawarenessmonth is. Zowel baarmoederhalskanker als schaamlipkanker wordt veroorzaakt door het Human Papilloma Virus (HPV) en je kunt jezelf hiertegen beschermen. De WHO heeft als doel gesteld voor 2030:
- 90% van de meisjes is gevaccineerd op 15-jarige leeftijd
- 70% van de vrouwen is gescreend met een goede test op 35 en 45 jaar
- 90% van de vrouwen met een baarmoederhalsafwijking wordt behandeld.
Dit is in een ontwikkeld land als Nederland al een uitdaging, laat staan elders in de wereld. De HPV-werkgroep van de Nederlandse Unie van Soroptimistclubs is daarom een samenwerking met de Kenyaanse Unie van Soroptimistclubs gestart om deze WHO-doelen te helpen bereiken.
U kunt ook een bijdrage leveren door Caroline te steunen en een bijdrage over te maken. De opbrengst komt ten goede aan onze samenwerking met Kenya. De campagne My Health, My Responsibility hoopt door het trainen van Community Health Assistants veel vrouwen te bereiken. Meer informatie is elders op deze website te vinden.
Je kunt Caroline Vos via Instagram: mcarolinevos, facebook Caroline Vos en polarsteps Caroline Vos.
Donaties zijn welkom op de rekening van Soroptimistclub Tilburg NL87ABNA0884518035 ovv HPV wandeltocht
