De wereld van de bij: een inspirerend tuinbezoek

01-07-2026

Een inspirerend tuinbezoek: leren van de bijen en de natuur

Zomerbijeenkomst in Culemborg

    West Betuwe staat bekend om haar uitgestrekte boomgaarden en heerlijke fruit. In het voorjaar zorgen miljoenen bloesems voor een prachtig landschap, maar zonder bijen en andere bestuivende insecten zou er nauwelijks fruit groeien. Zij spelen een onmisbare rol bij de bestuiving van fruitbomen en dragen daarmee bij aan de rijke oogst waar de regio om bekendstaat.

    Tijdens onze buitenactiviteit bezochten we daarom, na een gezellig eten bij Una Volta,  de tuin van tuinarchitect Ada Wille in Culemborg.

    Ada nam ons mee in de wereld van bijen, insecten en biodiversiteit. Met veel enthousiasme vertelde zij over het belang van een gezonde leefomgeving voor insecten en gaf zij praktische tips om ook in een kleine tuin of op een balkon de natuur te helpen. Haar uitgangspunt is de 5 V’s: Veiligheid, Voedsel, Voortplanting, Vocht en Variatie.

    Tijdens de wandeling door haar natuurlijke tuin zagen we hoe bloemen, struiken, bomen, water en insectenhotels samen een waardevolle leefomgeving vormen. Ada liet zien hoe fascinerend het leven van bijen en andere bestuivers is en benadrukte hoe belangrijk zij zijn voor onze natuur.

    De avond werd afgesloten met perensap en zelfgemaakte appeltaart. Het was een inspirerende bijeenkomst die ons opnieuw liet zien hoe kleine aanpassingen een groot verschil kunnen maken voor de biodiversiteit.

    Meer informatie:

    Tip: Met de apps ObsIdentify en PlantNet kun je planten en andere soorten eenvoudig herkennen tijdens een wandeling.