Free a Girl / School for Justice: Samen bouwen aan een toekomst zonder geweld School for Justice/Free a girl: Samen bouwen aan een toekomst zonder geweld
Stel je voor: je bent slachtoffer geworden van seksuele uitbuiting. En dan word je advocaat. Of politieagent. Of maatschappelijk werker. En vecht je voor anderen die hetzelfde hebben meegemaakt.
Dat is het idee achter School for Justice. Een programma waarbij slachtoffers van seksuele uitbuiting, en dochters van slachtoffers, worden opgeleid tot de mensen die het systeem van binnenuit kunnen veranderen. Niet ondanks wat hen is overkomen, maar mét die kennis en die kracht.
Soroptimisten Bennekom & Beekdal steunde dit programma van 2017 tot 2019. We organiseerden een sociale bijeenkomst rondom een maatschappelijk thema en een veiling waarbij kleding van bekende Nederlanders onder de hamer ging. Creatieve manieren om aandacht te vragen én geld op te halen voor een doel waar we in geloven.
Het resultaat: €4.515 ingezameld, ver boven het oorspronkelijke budget van €500. Vijftig vrouwen en meisjes profiteerden direct van het programma. En 200 vrijwilligersuren van onze leden.
Onderwijs als wapen tegen geweld.
Om aandacht te vragen voor dit belangrijke thema en fondsen te werven, hebben wij verschillende initiatieven georganiseerd. Zo organiseerden wij een maatschappelijk café waarin het onderwerp euthanasie en palliatieve sedatie centraal stond. Daarnaast hielden wij een succesvolle veiling waarbij kledingstukken van bekende Nederlanders werden verkocht. De opbrengsten van deze activiteiten dragen bij aan de ondersteuning van School for Justice en aan de kansen die het programma biedt aan jonge vrouwen.
- Club Bennekom & Beekdal
School for Justice/Free a girl
School for Justice is een bijzonder opleidingsprogramma voor vrouwen en meisjes die zelf slachtoffer zijn geweest van seksuele uitbuiting, of dochter zijn van een slachtoffer.
Wij hebben ervoor gekozen dit project te ondersteunen omdat wij ervan overtuigd zijn dat onderwijs een krachtig middel is om geweld tegen vrouwen en meisjes te bestrijden. Door kennis, vaardigheden en zelfvertrouwen te ontwikkelen, krijgen zij de mogelijkheid om hun eigen leven vorm te geven en een stem te worden voor anderen die kwetsbaar zijn.
Met School for Justice investeren we niet alleen in onderwijs, maar ook in empowerment, gelijkheid en een toekomst waarin vrouwen en meisjes veilig, sterk en zelfstandig kunnen leven. Samen maken we het verschil.
