Soroptimisten uit Israël op bezoek

02-10-2024

Soroptimisten uit Israël op bezoek

    Vandaag heeft onze club op initiatief van clublid Anne-Marie Vreman drie Soroptimisten uit Israël ontvangen.
    Het was in veel opzichten een bijzondere dag.
    Samen luidden we het Joods nieuwjaar in, met stukjes appel die in honing werden gedoopt, met een vredeswens, met kaarsen, cadeautjes en persoonlijke gesprekjes . Een kosher buffet met bijdragen van een ieder en natuurlijk een groepsfoto.

    Shosha, Dahlia en Daniela verrasten ons nog met een bijzondere geste: ze planten een boom die is opgedragen aan onze club in het bos dat al door Israëlische Soroptimisten is aangeplant.



    Eerder op de dag bracht een groepje een bezoek aan het Kröller Müller Museum en aan het monument voor de Joodse mensen die in de Tweede Wereldoorlog vanuit Ede zijn weggevoerd naar concentratiekampen.

    Het was hartverwarmend om de emotie en dankbaarheid van de drie Soroptimisten te zien in het contact met onze leden. En van onze kant werd het wereldnieuws even heel tastbaar, door deze drie grootmoeders van wie de kleinkinderen nu in het leger actief zijn.

    De drie vliegen door naar Reykjavik voor de Governors Meeting van SI Europe. Met ongetwijfeld goede herinneringen aan de ontvangst in het huis van Anne-Marie.