Soroptimistclub Zeist steunt prof. Hester den Ruiter in haar onderzoek naar Spontaneous Coronar Artery Dissection (SCAD), een aandoening waarbij spontaan scheurtjes in de vaatwand ontstaan, die een hartinfarct veroorzaken.
Het blijkt dat 90% van de patiënten, vrouw is. Dit zijn veelal vrouwen, die zwanger of net bevallen vrouwen in de overgang.
Met haar onderzoek hoopt Hester de oorzaak van de scheurtjes te vinden door de genen in de cellen in kaart te brengen. Hiervoor is per te onderzoeken hart ongeveer 5-6 duizend euro nodig.
Op zondag 1 november organiseren we een inzamelactie van spullen in samenwerking met Stichting Kringloop Zeist. We zamelen spullen in.
De opbrengst van de verkoop van deze spullen gaat naar het onderzoek naar SCAD van Hester den Ruiter.