Orange the World

Orange the World: Stop geweld tegen vrouwen en meisjes

Wereldwijd krijgt 1 op de 3 vrouwen te maken met fysiek of seksueel geweld. In Nederland ligt dat cijfer zelfs op 45%. Deze harde cijfers vragen om zichtbaarheid, bewustwording én actie.

Orange the World is een internationale campagne van de Verenigde Naties, die jaarlijks van 25 november (Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen) tot 10 december (Dag van de Rechten van de Mens) wereldwijd aandacht vraagt voor geweld tegen vrouwen en meisjes. De kleur oranje staat symbool voor een toekomst zonder geweld – een toekomst vol hoop. Tijdens de campagne kleuren gebouwen, bruggen en pleinen wereldwijd oranje als krachtig signaal: geweld tegen vrouwen is onacceptabel.

Lees hier het verslag van 2025

     



    YouTube film over de campagne Orange the World

    Wereldwijde solidariteit, lokale actie

    Orange the World wordt in meer dan 100 landen georganiseerd. In Nederland coördineren UN Women Nederland, Zonta Nederland en de Unie van Soroptimistclubs de campagne. Lokale invulling komt van tientallen clubs die acties organiseren, gebouwen verlichten, gastlessen geven of in gesprek gaan met hun gemeente.

    Sluit je aan: samen maken we verschil

    Soroptimisten zetten zich het hele jaar door in voor de rechten, veiligheid en positie van vrouwen en meisjes. Tijdens Orange the World voeren we actie – zichtbaar en krachtig. Wil jij meedoen?

    Word actief. Sluit je aan. Zet jouw omgeving in het oranje.

    Informatie – Over campagne Orange the World

    De Orange the World-campagne die wordt georganiseerd door UN Women Nederland, de Unie van Soroptimistclubs, Zonta Nederland en vaak gemeenten en andere maatschappelijke organisaties zoals Inner Wheel, staat in 2026 in het teken van het thema: “Allemaal in actie: samen met mannen en jongens tegen geweld.” Met dit thema wordt benadrukt dat het voorkomen en stoppen van gendergerelateerd geweld een verantwoordelijkheid van ons allemaal is. Juist mannen en jongens kunnen als medestander en rolmodel een belangrijke bijdrage leveren aan een samenleving waarin vrouwen en meisjes veilig zijn. 

    De campagne roept mannen en jongens nadrukkelijk op om zich uit te spreken tegen geweld en grensoverschrijdend gedrag, in te grijpen wanneer zij dit signaleren en het goede voorbeeld te geven. Ook mannen in zichtbare rollen, zoals bestuurders, politici, sporters en andere rolmodellen, worden opgeroepen hun invloed te gebruiken om bij te dragen aan verandering. Om mee te doen dus!

    Gemeenten, maatschappelijke organisaties, bedrijven, sportverenigingen, onderwijsinstellingen en andere lokale partners kunnen hierin een belangrijke rol spelen. Door samen te werken, bewustwording te vergroten en concrete acties te organiseren, kunnen we gezamenlijk bijdragen aan het voorkomen van geweld tegen vrouwen en meisjes.

    De Orange the World-campagne vindt jaarlijks plaats van 25 november, de Internationale Dag tegen Geweld tegen Vrouwen, tot en met 10 december, de Internationale Mensenrechtendag.

    Op 25 november 2026 vindt de landelijke aftrap van Orange the World plaats in Eindhoven. Maar niet alleen daar komt de campagne in beweging. Door het hele land organiseren onze lokale clubs met partnerorganisaties op en rond 25 november hun eigen aftrap. Zo wordt op veel verschillende plekken zichtbaar en voelbaar dat we samen in actie komen tegen geweld tegen vrouwen en meisjes. Iedere lokale activiteit draagt bij aan bewustwording, preventie en steeds meer aan het lokaal agenderen van het Verdrag van Istanbul. Want zo worden de afspraken over het voorkomen en bestrijden van geweld tegen vrouwen daadwerkelijk vertaald naar lokaal beleid en actie.

    Meer informatie over de campagne en over mogelijkheden om mee te doen is te vinden op deze website en op www.orangetheworld.nl

    Voor clubs en actievoerders

    Ben jij (met je club) actief voor Orange the World? Op deze website vind je alles wat je nodig hebt:

    Delen? Dat kan met: